DARMOWA DOSTAWA paczkomatami InPost dla każdego zamówienia (nawet najmniejszego)! Wspieramy akcję #zostanwdomu!

Czy bigiel oraz sztyft to jedyne rodzaje zapięć kolczyków?

Kolczyki różnią się między sobą designem, ale nie tylko. Ważną częścią kolczyków jest ich zapięcie, które występuje w kilku odmiennych rodzajach.

Pierwszym i zarazem najbardziej klasycznym zapięciem w kolczykach jest bigiel. Jest to zapięcie trwałe i niezawodne. Kolczyki z zapięciem na bigiel są wygodne, a brak dodatkowych elementów w zapięciu powoduje, że ich użytkowanie jest prostsze i nie nastręcza żadnych kłopotów. Kolczyki na bigiel mogą być zarówno srebrne jak i złote. Często kolczyki na bigiel są drobne i bardzo eleganckie, a duża część z nich jest wisząca. Odmianą tradycyjnego zapięcia na bigiel jest bigiel angielski. Kolczyki z zapięciem na bigiel angielski są wyjątkowo proste w zakładaniu. Specjalny mechanizm oparty o sprężynkę ułatwia procedurę otwierania i zapinania kolczyka. Kolczyki na bigiel angielski dobrze trzymają się w uchu, co sprawia, że zgubienie takiego kolczyka jest utrudnione. Ten walor, jak również doskonała prezencja takiego klasycznego zapięcia sprawiają, że często wykorzystywane jest przy projektowaniu cenniejszych modeli.

Zapięcie rybka to z kolei dużo prostszy mechanizm, gdyż jest to po prostu długi zagięty drut, który przekładamy przez dziurkę w uchu. Kolczyki z zapięciem tego typu są bardzo komfortowe w noszeniu i doskonale się prezentują. Idealnie nadają się na lato, a to z uwagi na odzież jaką w tym okresie nosimy. Zimowe okrycia wierzchnie oraz dodatki w postaci komina czy szala mogą spowodować uniesienie kolczyka i ułatwić jego zgubienie. Natomiast latem gdy nosimy lżejszą odzież, sprawdzają się idealnie jako dopełnienie subtelnej stylizacji.

Bardzo popularnym zapięciem jest sztyft. Dlaczego kolczyki na sztyft cieszą się taką dobrą sławą? Kolczyki z zapięciem na sztyft są łatwo dostępne, w prosty sposób się je zakłada i często nie są zbyt kosztowne. Przy tym wszystkim kolczyki na sztyft świetnie wyglądają i można znaleźć naprawdę imponujący wybór modeli. Zapięcie na sztyft to połączenie cienkiego druciku wkładanego do dziurki w uchu, który od tył zabezpieczany jest  specjalną nakładką zapinającą. Mankamentem kolczyków ze sztyftem jest fakt, iż motylek który zabezpiecza kolczyk przed wypadnięciem z dziurki czasami się zsuwa, przez co łatwo zgubić część zapięcia lub nawet cały kolczyk. Pomimo tego, kolczyki na sztyft są wciąż najbardziej lubianymi.

Inną odmianą zapięcia na sztyft jest sztyft przeciągany. To tzw. kolczyki przeciągane, gdzie do kolczyka przymocowany jest długi łańcuszek zakończony sztyftem. Ten kolczyk bardzo atrakcyjnie prezentuje się w uchu, ponieważ samo zapięcie stanowi doskonały element dekoracyjny tej biżuterii. Nie są to jednak kolczyki przeznaczone do noszenia przez panie, których dziurki w uszach są rozciągnięte i obszerne. Wtedy też zwiększone jest ryzyko zgubienia takiego kolczyka.

Kolejnym zapięciem jest zapięcie angielskie. Kolczyki z zapięciem angielskim to najczęściej drobne eleganckie modele wykonane ze szlachetnych kruszców, takich jak złoto. Łatwo się je zakłada i są bardzo wygodne.

Ciekawym rozwiązaniem jest zapięcie klips, które wymyślono specjalnie z myślą o tych którzy nie mają przekłutych uszu.

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów użytkowych i statystycznych.
Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.