DARMOWA DOSTAWA paczkomatami InPost dla każdego zamówienia (nawet najmniejszego)! Wspieramy akcję #zostanwdomu!

Łączenie srebra ze złotem - hit czy kit?

Przed laty w istocie połączenie srebrnej i złotej biżuterii w jednej stylizacji było uważane za kompromitujące.

Osoba cechująca się dobrym gustem i smakiem modowym nie założyłaby jednocześnie elementów złotej i srebrnej biżuterii, bowiem naraziłaby się na krytykę i śmieszność.  Ten trend utrzymywał się w modzie dość długo i wszyscy którzy pragnęli być uznawani za podążających za modą, trzymali się właśnie zasady, że biżuteria złota i biżuteria srebrna nie mogą być noszone razem. 

Jak jednak wiemy moda jest nieprzewidywalna, zaskakująca i zmienna, dlatego z czasem stosunek osób zajmujących się modą profesjonalnie do łączenia złota ze srebrem zaczął łagodnieć. Coraz częściej na salonach akceptowane były stylizacje w których pojawiała się biżuteria złota połączona z biżuterią ze srebra. Oczywiście początkowo były to dość nieśmiałe i dość rzadkie próby przeforsowania nowej mody, ale z czasem miłośnicy dobrego stylu przekonali się do tego, że biżuteria srebrna razem z biżuterią ze złota może tworzyć ciekawe i zróżnicowane dopełnienie stylizacji. Dziś już nikt nie uważa łączenia srebra ze złotem za coś niewłaściwego, a wręcz przeciwnie. 

Jednak trzeba jasno podkreślić, że nie jest to łatwe połączenie i kiedy jednocześnie planujemy założyć biżuterię złotą oraz biżuterię srebrną, musimy dobrze przemyśleć całą stylizację. Tylko wtedy mamy szansę, by wpleść do naszego stroju te dwa elementy i stworzyć jednolitą  oraz atrakcyjną całość. By uniknąć chaosu w stylizacji zawsze traktuje się ją jako kompletną kreację, dlatego też każdy jej pojedynczy element musi pasować do pozostałych. 

Dopasowanie biżuterii wynikać też będzie z okoliczności w których będziemy daną stylizację prezentować. Zupełnie nowatorskim i bardzo ciekawym modowo rozwiązaniem jest biżuteria wykonana z materiałów w różnych kolorach. W jednym elemencie biżuterii znajdziemy części zrobione ze złota w różnych kolorach, np. żółtego i białego. Jednak tego rodzaju biżuteria jest na tyle wyrazista, że nie warto w jednej stylizacji łączyć kilku dodatków tego rodzaju. Natomiast jest to fantastyczne nawiązanie zarówno do srebrnej biżuterii, jak i tej złotej, zatem zakładając np. pierścionek czy kolczyki z łączonych materiałów, dużo swobodniej możemy dobrać inne elementy złotej lub srebrnej biżuterii. 

Jeśli podejdziemy do budowania stylizacji rozsądnie i zrobimy to z rozmysłem, z pewnością unikniemy nieporządku w wyglądzie, nawet jeśli założymy w jednym czasie biżuterię złotą oraz srebrną. 

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów użytkowych i statystycznych.
Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.