DARMOWA DOSTAWA paczkomatami InPost dla każdego zamówienia (nawet najmniejszego)! Wspieramy akcję #zostanwdomu!

Paski i zapięcia zegarków – jak się w tym nie pogubić?

Zegarki można kategoryzować pod bardzo różnym względem, ale tutaj zajmiemy się wyszczególnieniem rodzajów pasków oraz zapięć. 

Pasek do zegarka to jeden z tych elementów, który decyduje o tym w jaki styl zegarek się wpisuje. Jego funkcja jest bardzo prosta, bowiem jest tą częścią zegarka, która utrzymuje kopertę ze wszystkimi mechanizmami w jej wnętrzu na naszym nadgarstku. Choć koperta ma duże znaczenie dla wyglądu zegarka, to jednak pasek i jego rodzaj nadaje mu ostateczny charakter.

Pasek do zegarka może być wykonany z bardzo różnych materiałów. Pasek skórzany, wykonany jest z naturalnej skóry. Może to być tradycyjnie skóra cielęca, ale można również znaleźć zegarki z paskiem ze skóry krokodyla czy węża. Zegarek ze skórzanym paskiem cechuje się zazwyczaj bardzo eleganckim wyglądem. Męski zegarek z paskiem ze skóry będzie doskonale korespondował z garniturem i eleganckim obuwiem, natomiast damski zegarek ze skórzanym paskiem doskonale dopełni każdą biznesową stylizację.

Kolejnym rodzajem materiału z którego wykonywane są paski do zegarków jest kauczuk. Paski takie bywają gładkie lub tłoczone w jakiś wzór. Występują w różnych kolorach i najczęściej mają bardziej sportowy charakter. Są też zegarki z paskiem syntetycznym. Pasek z tworzywa sztucznego również najczęściej pojawia się w zegarkach sportowych. Dotyczy to zarówno sportowych zegarków damskich jak i męskich.

Oprócz zegarka z paskiem można wybrać także zegarek na bransolecie. Zegarek z bransoletą jest zdecydowanie bardziej elegancką wersją tego dodatku, aniżeli wszystkie pozostałe. Z czego może być wykonana bransoleta zegarka? Jest wiele opcji, ale najbardziej pożądaną są zegarki z bransoletą z metali szlachetnych. Do wyboru są zegarki z bransoletą ze złota, srebra oraz platyny. Takie zegarki są trwałe, szykowne i są nie tylko eleganckim dodatkiem, ale również doskonałą inwestycją.

Bransoleta zegarka może także być stalowa, co również gwarantuje trwałość, jednakże u pewnej grupy ludzi istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji uczuleniowej, która nie występuje w przypadku bransolety z metali szlachetnych. Nieobarczony reakcjami alergicznymi jest także tytan, a przy tym jest bardzo trwałym materiałem, dlatego też na rynku dostępne są również zegarki z bransoletą tytanową. Innowacyjnym rozwiązaniem są także bransolety ceramiczne i drewniane.

Jeśli pasek to i kolejna istotna jego część, czyli zapięcie. Jakie rodzaje zapięć występują w zegarkach? Jednym z popularniejszych rodzajów zapięć do zegarków jest zapięcie klamrowe. Najczęściej pojawia się ono w zegarkach ze skórzanym paskiem i jest postrzegane jako gustowne i pożądane. To najbardziej klasyczne zapięcie, które można spotkać bardzo często. Kolejnym rodzajem zapięcia zegarków ze skórzanym paskiem jest zapięcie motylkowe. Zegarki z zapięciem motylkowym jest zdecydowanie bardziej komfortowe dla użytkownika, jak również wydłuża czas użytkowania paska. Z reguły zapięcie motylkowe podwyższa też cenę zegarka. Inaczej sprawa ma się w przypadku zapięć zegarków z bransoletą. Tutaj rozwiązań jest znacznie więcej od motylkowych zapięć, aż po innowacyjne i niepowtarzalne mechanizmy stworzone na potrzeby konkretnego producenta.

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów użytkowych i statystycznych.
Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.