DARMOWA DOSTAWA paczkomatami InPost dla każdego zamówienia (nawet najmniejszego)! Wspieramy akcję #zostanwdomu!

Zegarek na prezent - tak czy nie?

Zegarek to doskonały dodatek uzupełniający strój, z uwagi na to nierzadko traktowany jest jako element biżuterii. Dlaczego więc nie wykorzystać tego faktu, robiąc komuś elegancki prezent?

Obdarowywanie zegarkiem budzi sprzeczne emocje, gdyż z jednej strony jest to naprawdę elegancki przedmiot, który śmiało mógłby być gustownym prezentem na różne ważne okazje. Jednak na przeciwnym biegunie jest społeczny stosunek do tego rodzaju prezentu, bowiem istnieją pewne przesądy, które zegarek w roli prezentu rozpatrują dość krytycznie.

Nasze babki uważały, że absolutnie pod żadnym pozorem zegarka w prezencie ofiarować nie można. Dlaczego? Chodzi o zabobony, a konkretnie o ten mówiący o tym, że jeśli obdarujemy bliską nam osobę zegarkiem, będzie on odmierzał czas do naszego rozstania. Czy jednak w XXI wieku powinniśmy wciąż ulegać dawnym przesądom i wierzeniom?

Kiedyś ludzie bardzo mocno przywiązani byli do symboliki różnych przedmiotów. Nie było więc dziwne, że odnosi się tę symbolikę do życia codziennego. Jednak nasza wiedza o świecie jest dziś dużo obszerniejsza aniżeli 100 lat temu, dlatego też trzymanie się przesądów wydaje się być co najmniej absurdalne. Co jednak jeśli my nie wierzymy w zabobony, a zdarzy nam się obdarować zegarkiem osobę, która przeświadczona jest o tym, że zły scenariusz dotyczący ów prezentu może się urzeczywistnić? Szczęśliwie zabobonne osoby mają swoje sposoby na to, by to co złe nie mogło się ziścić. W przypadku zegarka wystarczy, by osoba nim obdarowana wykupiła go od darczyńcy za symboliczny grosik. Wtedy też zegarek utraci status prezentu i stanie się już tylko eleganckim czasomierzem.

W naszej opinii, podarowanie w prezencie zegarka jest bardzo dobrym krokiem. Podarunek w postaci zegarka musi być jednak doskonale przemyślany i dobrze byśmy przed dokonaniem zakupu starannie przeanalizowali styl osoby, którą zamierzamy obdarować zegarkiem. Jeśli już decydujemy się dać w prezencie zegarek wybierzmy coś eleganckiego i gustownego. Nie powinien być to raczej zegarek sportowy, chyba że osoba której chcemy sprezentować zegarek preferuje wyłącznie sportowy styl. Dla każdej innej osoby najlepszym wyborem będzie elegancki zegarek, który będzie mogła zakładać w wyjątkowych sytuacjach i przypomnieć sobie o swoim darczyńcy.

Zegarek to doskonały prezent dla najbliższych osób, czyli rodziców, rodzeństwa czy współmałżonka. W szczególnych sytuacjach można podkreślić wyjątkowość okazji i podarunku, np. wykonując grawerunek na kopercie zegarka. Staje się on wtedy niebanalną pamiątką ważnej rocznicy lub wydarzenia.

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów użytkowych i statystycznych.
Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.