Do czego możesz założyć długie kolczyki?

Długie kolczyki często kojarzą się z eleganckimi sukniami, wielkimi wyjściami, ogólnie pojętą elegancją. Czy każda z nas może sobie pozwolić na założenie takiej biżuterii? 

Długie kolczyki a kształt twarzy

Długie kolczyki zdecydowanie wydłużają optycznie twarz. Bez wahania mogą po nie sięgnąć kobiety o okrągłej twarzy, a kobiety o podłużnej twarzy i ostro zakończonych nosach raczej powinny unikać tego typu biżuterii. Jeżeli natomiast posiadasz twarz trójkątną lub w kształcie serca to najlepszym rozwiązaniem będą kolczyki typu żyrandol, których cechą charakterystyczną jest rozkloszowany dół. Dzięki temu całość będzie miała zachowane prawidłowe proporcje. W tym przypadku jedynie na co trzeba uważać to długość. Dobór zbyt długich lub zbyt krótkich może skutkować całkowicie przeciwnym efektem. Długie kolczyki to również kolczyki koła. Tu zasada jest z goła odwrotna. Panie o twarzach okrągłych powinny unikać takież biżuterii, natomiast będzie to świetny wybór dla kobiet o twarzy podłużnej. Na długie kolczyki uważać również powinny kobiety o twarzy kwadratowej. Najwięcej szczęścia w tej kwestii mają panie o twarzy owalnej. Dla tego typu każdy wybór będzie dobry.

 

Długie kolczyki a osobowość

Zastanawiając się nad wyborem długich kolczyków warto wziąć pod uwagę swoją osobowość, ponieważ nie każda kobieta będzie dobrze czuła się w tak odważnej i zwracającej na siebie uwagę biżuterii. Takie kolczyki przykuwają wzrok, dlatego powinny nosić je kobiety pewne siebie, o silnej osobowości, dla których bycie w centrum uwagi nie stanowi problemu. Dla kobiet mniej śmiałych polecamy delikatne kolczyki.

 

Kiedy zdecydować się na długie kolczyki?

Wybierasz się na imprezę? A może randkę? Długie kolczyki świetnie sprawdzą się w tym zadaniu. Na pewno będziesz zwracać na siebie uwagę, a jeśli wybierzesz mocno zdobione kolczyki będą one niesamowicie mieniły się w blasku świec lub dyskotekowych lamp. Na co dzień taka biżuteria nie jest zbyt praktyczna i może nie być dobrze odbierana w pracy, gdzie obowiązuje dres code. Zima to też nie jest najlepszy czas dla długich kolczyków, ponieważ golfy, ciepłe i grube szaliki oraz kurtki to duże ryzyko zahaczenia się kolczyka, zniszczenia lub uszkodzenia ucha. Natomiast kolczyki na otwartym biglu bez żadnego zabezpieczenia z łatwością mogą się wysunąć i zgubić.

 

Do jakich stylizacji pasują długie kolczyki?

Długie kolczyki nie lubią grać drugich skrzypiec w stylizacji, dlatego wybierając je lepiej zrezygnować z okazałego naszyjnika. Śmiało można połączyć je z bransoletką w podobnym stylu oraz kolorze. Długie kolczyki świetnie sprawdzą się do wieczorowych i eleganckich kreacji. Długie suknie, spięte wysoko włosy to coś, co bardzo je uwydatni, a one odwdzięczą się dodając klasy. Takie zestawienie jest niezmiernie szykowne. Tutaj jednak należy jeszcze zwrócić uwagę na porę roku. Latem oraz wiosną lepiej sprawdzą się lekkie kolczyki, na przykład chwosty. Jesień i zima to czas na mocne akcenty, można wtedy pozwolić sobie na mocno zdobione i wyraziste kolczyki. Jednak tu też trzeba mieć na uwadze własny komfort i bezpieczeństwo, o którym była mowa w poprzednim akapicie.

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów użytkowych i statystycznych.
Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.