Jak dobrać zegarek do garnituru?

Elegancki mężczyzna nosi modne garnitury i to nie ulega wątpliwości. Warto wiedzieć, że posiadanie w garderobie choć jednego zgodnego z najnowszymi trendami i dobrze skrojonego garnituru jest wręcz obowiązkowe, jeśli mamy mówić o eleganckim i zadbanym, nowoczesnym mężczyźnie. Jednak sam garnitur nie wystarczy, by mężczyzna prezentował się w nim kompletnie i atrakcyjnie. Potrzebne są stylowe dodatki, które podkreślą charakter stroju, a co za tym idzie, również usposobienie mężczyzny, który ten garnitur nosi. Jednym z najbardziej pożądanych dodatków jest oczywiście odpowiedni męski zegarek.

Mężczyźni raczej rzadko sięgają po biżuterię, natomiast żaden elegancki mężczyzna nie przejdzie obojętnie obok wysokiej jakości zegarka. W przypadku mężczyzn zegarek nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję odmierzania czasu, ale przede wszystkim podkreśla status społeczny swojego właściciela. Dobór odpowiedniego zegarka do garnituru ma więc ogromne znaczenie dla wizerunku mężczyzny i pozwala mu wysłać precyzyjnie zaplanowany sygnał do otoczenia.

Panowie dopasowując zegarek do eleganckiego  garnituru, najchętniej wybierają zegarek z bransoletą. Kolor bransolety dopasowują do własnych upodobań lub innych elementów garderoby czy dodatków które najczęściej im towarzyszą. Dobrze by bransoleta zegarka korespondowała kolorystycznie z jakimś elementem wizerunku. Mogą to być spinki do mankietów czy ulubione krawaty. Niektórzy panowie idą o krok dalej i dopasowują zegarek kolorystycznie nie do stroju, a np. do koloru karoserii samochodu którym jeżdżą. Męski zegarek z bransoletą to świetny wybór, kiedy ma być on dopełnieniem klasycznego biznesowego wizerunku. Wtedy też garnitur, eleganckie obuwie i połyskujący zegarek tworzą spójną całość, która sygnalizuje, że tak wystylizowany mężczyzna jest profesjonalistą na najwyższym poziomie.

Są jednak sytuacje, kiedy mężczyzna stawia na garnitur o bardziej swobodnym kroju, czyli tzw. garnitur sportowy. W przypadku garnituru tego rodzaju, panowie chętniej wybierają zegarki z paskiem. Dobrej jakości męski zegarek z paskiem prezentuje się równie elegancko co ten z bransoletą, trzeba jednak podkreślić, że stanowi on najlepsze uzupełnienie właśnie do mniej zobowiązujących stylizacji i sytuacji.

Dobierając odpowiedni do garnituru męski zegarek trzeba się więc kierować zdrowym rozsądkiem i zdefiniować jaki garnitur mamy na myśli i w związku z jakimi okolicznościami będzie on zakładany. Dobór odpowiednich dodatków do stroju to sztuka której warto się nauczyć, bowiem dzięki odpowiedniej prezencji można wywołać pożądane przez nas wrażenie na osobach, z którymi na co dzień się stykamy. Szczególnie ważne jest to w biznesie i życiu zawodowym, ale nie tylko. Nie bez powodu mówi się przecież, że „Jak cię widzą, tak cię piszą.”.

Komentarze (0)

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów użytkowych i statystycznych.
Więcej informacji znajduje się w Polityce Prywatności.